همین حالا وبسایت خود را امن کنید!

فعال کردن اس اس ال، افزایش امنیت، بهبود رتبه سئو، ساده ترین تنظیمات و رابط کاربری آسان در افزونه Really Simple SSL Pro

فعال کردن اس اس ال، افزایش امنیت، بهبود رتبه سئو، ساده ترین تنظیمات و رابط کاربری آسان در افزونه Really Simple SSL Pro

اس اس ال (SSL) چیست؟

کلمه SSL مخفف Secure Socket Layer یا «لایه اتصال امن» است. SSL یک پروتکل امنیتی برای رمزنگاری اطلاعاتی است که در هنگام بازدید کاربر از یک سایت، بین سایت و کاربر رد و بدل می شود و باعث می شود هکرها نتوانند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند. برای تامین اطمینان کاربر از یک اتصال امن از طریق SSL یا گواهینامه امنیتی، مرورگرها در URL به جای (http) از (https) و یک آیکون قفل و نوار سبز استفاده می کنند.

گوگل به صورت رسمی اعلام کرده است که یکی از عوامل مهم رنکینگ وب سایت ها استفاده از پروتکل Https است. گوگل معمولا عوامل رنکینگ وب سایت ها را به صورت رسمی اعلام نمی کند، اما به دلیل اهمیت بالای امنیت وب سایت ها این نکته به صورت رسمی به اطلاع عموم رسیده است.

 

چرا سایت وردپرسی شما به SSL نیاز دارد؟

۱. جلوگیری از سرقت اطلاعات حساس و ضروری کاربر مانند اطلاعات پرداخت، اطلاعات ورود به سیستم و …

۲. اعتماد کاربران به سایت شما

۳. دریافت نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره

۴. افزایش امنیت و بهبود رتبه سایت در موتور های جست و جو

معرفی Really Simple SSL

بعد از نصب و فعالسازی گواهینامه SSL لازم است تا تنظیماتی را در وردپرس انجام دهید تا سایت شما به جای HTTP با پروتکل HTTPS باز شود.

ساده ترین و بهترین راه، استفاده از افزونه Really Simple SSL یا اس اس ال واقعا ساده است. این افزونه تاکنون بیش از ۴۱ میلیون بار از مخزن وردپرس دانلود شده و در حال حاضر روی بیش از ۵ میلیون سایت نصب و درحال استفاده است.

همانطور که از نام این افزونه پیداست، پیکربندی وردپرس با این افزونه برای استفاده از SSL واقعا ساده است و شما با مراحل بسیار کمی می توانید SSL را در سایت خود فعال کنید.

ویژگی های افزونه Really Simple SSL Pro

افزایش امنیت

اسکن Mixed Content

کاملا فارسی

هشدار قبل از انقضا SSL

آنالیز وضعیت SSL

بهبود رتبه سئو سایت

فعال کردن HSTS

بهبود رابط کاربری (اختصاصی ژاکت)

هدرهای امنیتی پیشرفته

ایمن و رمزنگاری کردن کوکی ها

تعریف برخی اصطلاحات افزونه

Mixed Content

خطای Mixed Content به این دلیل برای شما نمایش داده می شود که علی رغم فعال کردن HTTPS و باز شدن سایت با این پروتکل، همچنان برخی محتوای سایت مانند تصاویر، ویدیوها، فایل های سی اس اس و جاوا اسکریپت یا … با استفاده از پروتکل HTTP فراخوانی می شوند.

HSTS

HSTS مخفف HTTP Strict Transport Security یا امنیت انتقال دقیق HTTP است. HSTS یک هدر امنیتی است که مرورگر کاربر اطلاع می دهد که این وب سایت و محتوای آن فقط با پروتکل HTTPS باز می شوند.

 

HSTS Preload List

HSTS Preload List یک لیست از سایت هایی است که از HSTS پشتیبانی می کنند. این لیست به بخشی از کدهای مرورگرها اضافه می شود و به هیچ صورتی قابل حذف یا تغییر نیست و فقط در زمان ارائه نسخه جدید و تغییر کدهای مرورگر از طرف سازندگان مرورگرها به روز می شود.

 

خرید افزونه
Really Simple SSL Pro